Piątek, 24 Marca 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

lesna-sciezka-ekologiczna-01Miłośników leśnych spacerów, polowania z aparatem czy po prostu - wypoczynku na łonie przyrody, zapraszamy na nowo powstałą leśną ścieżkę ekologiczną w lesie sąsiadującym z Hotelem Mistral Sport****. Wizyta na naszej ścieżce może być doskonałym wstępem do poznawania lasów Gminy Gniewino.

Wejście na ścieżkę ekologiczną znajduje się przy drodze dojazdowej do Hotelu (przed rondem). Ścieżka przyjazna jest zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla ludzi starszych. Pozwala na swobodny spacer, wypoczynek na jednej z siedmiu ławeczek, albo poznawanie skarbów natury poprzez 22 tablice edukacyjne (w tym pięć zredagowanych z myślą o najmłodszych: „Dzik", „Sarna", „Jelen" , „Lis" i „Żuraw"). Przebieg całej ścieżki poznajemy na powitalnej tablicy z mapą.

Unikalnym elementem ścieżki jest miejsce spotkań z ośmioma ławkami i „mównicą", które z powodzeniem pozwoli na przykład na prowadzenie zajęć edukacyjnych, czy też meetingu konferencyjnego na świeżym powietrzu - pod "zielonym dachem" lasu.

Go to top