Piątek, 22 Marca 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/117.jpg'
There was a problem loading image 'images/117.jpg'

Mistrzowie swiata w GniewinieOd 5 do 26 czerwca gościliśmy w Gniewinie Reprezentację Narodową Hiszpanii

Piłka nożna w Hiszpanii ma bardzo bogatą tradycję. Od lat futbol w tym kraju jest sportem numer jeden, a sama jego historia obfituje w wiele sukcesów i niezapomnianych chwil. Co ciekawe, Hiszpanie przez lata brylowali na niwie klubowej, a nie reprezentacyjnej. Barcelona i Real Madryt znajdują się wśród najbardziej utytułowanych klubów w całej historii piłki nożnej. Reprezentacja Hiszpanii do niedawna mogła poszczycić się trzema poważnymi osiągnięciami: Mistrzostwem Europy z roku 1964 oraz IV miejscem na Mistrzostwach Swiata w 1950 roku i II miejscem na Mistrzostwach Europy w roku 1984. Było to bardzo mało biorąc pod uwagę oczekiwania kibiców popularnej La Furia Roja (taki przydomek nosi reprezentacja Hiszpanii).

Złote czasy kadry Hiszpanii nadeszły w roku 2008 i zaczęły się od Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. Zdobycie I miejsca na Euro 2008, potwierdzenie wielkości i zdobycie Mistrzostwa Swiata na Mundialu w RPA w roku 2010 było wydarzeniem epokowym. Grając niemal w niezmienionym składzie (m.in Iker Casillas, Xavi, Iniesta, Torres, Villa, Puyol, Sergio Ramos) w czasach, w których futbol wymaga niemalże perfekcji w każdym calu (jest szybszy, piłkarzom stawiane są niemal nadludzkie wymagania) - to właśnie reprezentacja Hiszpanii uchodzi za wzór doskonałości. Piłkarze Hiszpanii obdarzeni są brylantową techniką, niezwykłą wydolnością, wyjątkowym zgraniem i to oni na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie będą bronić tytułu mistrzowskiego, stojąc w roli faworytów do zdobycia głównego trofeum.
Mimo, iż w kadrze Hiszpanii przez lata grali tak wybitni piłkarze jak Alfredo di Stefano, Emilio Butragueno, Fernando Hierro, Andoni Zubizaretta, Michel, Julio Salinas czy też Zarra- rekordzistami pod niemal każdym względem są obecni reprezentanci. Iker Casillas ma już najwięcej wystepów w historii kadry, mimo swoich zaledwie 30 lat. Z kolei napastnicy David Villa i Fernando Torres pomimo, iż nie skończyli 30 lat, strzelili łącznie dla Hiszpanii ponad 75 goli!

Ci giganci futbolu, jedna z najlepszych drużyn w historii piłki nożnej, warci łącznie 650 milionów euro wybrali Centrum Pobytowe w Gniewinie jako swoją bazę przygotowawczą w trakcie Euro 2012.

Go to top