Czwartek, 24 Maja 2018

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Od września 2013 roku przy Centrum Kultury i Bibliotece zostało otwarte Studio Artystyczne Dla Młodych Talentów. Studio jest kontynuacją projektu edukacyjnego Towarzystwa Oświatowego o nazwie "Spotkania z...". Celem studia jest odkrycie i edukacja nowych talentów muzycznych w naszej Gminie. Cele te osiagamy dzięki przeprowadzaniu zajęć edukacyjnych w postaci nauki gry na instrumentach.

Obecnie odbywają się zajęcia nauki gry na pianinie i gitarze klasycznej, które prowadzą wykwalifikowani muzycy i pedagodzy - pani magister sztuki Iwona Filant- Melańczuki i pan magister sztuki Maciej Langa. 

Rok szkolny obejmuje okres od września do czerwca i składa się z dwóch semestrów (72 godziny nauki indywidualnej), dwóch koncertów oraz dyplomowanych egzaminów końcowych. Nasi uczniowie uświetniają swoimi występami liczne uroczystości i imprezy kulturalne, które mają miejsce w Centrum Kultury i na terenie naszej Gminy. Zobaczyć ich można na imprezach plenerowych, takich jak Dni Gminy Gniewino, jak i mniejszych koncertach np. coroczny Koncert Kolęd. 

Przeprowadzamy ciągle przesłuchania do udziału w zajęciach i w miarę możliwośći przyjmujemy nowych członków. 

Więcej informacji o prowadzących, jak i samych zajęciach w zakładkach dotyczących konkretnych sekcji.

 

 

Go to top