Wtorek, 19 Lutego 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Jury wydało werdykt w XIV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym "O statuetkę Stolema". Zwycięzcą został pan Sebastian Markiewicz, godło "Szymek Pietruszka" za opowiadanie pt. "SEN". Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałych laureatów!. Poniżej protokół z posiedzenia jury konkursu. 

Czytaj więcej: XIV Konkurs

 

Czytaj więcej: XIV Konkurs "O Statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

Czytaj więcej: XIV edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Już po raz 14. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2018 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest tradycyjnie podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

 

Regulamin Konkursu

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie☺

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

Czytaj więcej: Konkurs

Czytaj więcej: Konkurs "O statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

Czytaj więcej: XVI Konkurs

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej, XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro".

Czytaj więcej: XVI Konkurs "Gniewińskie Pióro"

Jak co roku zapraszamy literatów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej, już XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac 31 października, rozdanie nagród na Gali Satyry w czasie Dni Kultury Gminy Gniewino, na przełomie listopada i grudnia br. Zapraszamy!

Regulamin Konkurs Satyryczny 2016

Czytaj więcej: XII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Konkurs „Gniewińskie Pióro” ma charakter ogólnopolski i jest otwarty tematycznie, gatunkowo oraz wiekowo. Ma na celu zachęcenie osób uzdolnionych literacko do działań twórczych, wyłowienie talentów literackich i motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami, a przede wszystkim stworzenie wydarzenia literackiego i jego pielęgnowanie jako lokalnej tradycji kulturalnej.

Czytaj więcej: Otwarty konkurs

Konkurs ma charakter ogólnopolski i przeznaczony jest zarówno dla literatów zrzeszonych, jak i nie zrzeszonych w związkach twórczych, a jego zakres obejmuje krótkie wypowiedzi literacko-satyryczne. Podsumowaniem Konkursu jest Gala Satyry, podczas której nagradza się laureatów, ale jest ona również uroczystą okazją do spotkania ludzi związanych z satyrą we wszelkiej postaci. Podczas Gali Satyry występują również rodzime teatry i kabarety, ponieważ jest to okazja do prezentacji lokalnych grup artystycznych.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "O statuetkę Stolema"

Go to top