Środa, 17 Stycznia 2018

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

konkurs satyryczny

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na Galę Satyry, która odbędzie się już w piątek 1 grudnia o godz.18:00 w sali kinowej w Gniewinie w Centrum Kultury, w ramch obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino.

 

  

 

 

 

 

 

 

Protokół z posiedzenia Jury  XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SATYRYCZNEGO 

„O STATUETKĘ STOLEMA”

 Jury w składzie: Mirosław Odyniecki – przewodniczący, Wioletta Majer-Szreder i Tomasz Fopke – członkowie, po zapoznaniu się ze 136 zestawami utworów satyrycznych, nadesłanych na konkurs, na posiedzeniu 14 listopada 2017 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:

I – nagroda w wys. 1000 zł i statuetka „STOLEMA”:

            Tadeusz Charmuszko – godło „Salamandra”, Suwałki, za „Rowerowy zawrót głowy

II – nagroda w wys. 700 :

            Zygmunt Królak – godło „Tomuś Niepiskaj”, Witolubie, za  zestaw limeryków i fraszek

III – nagroda w wys. 300 :

            Michał Wichowski – godło „HERMES”, Warszawa, za „Wizytę w przybytku niezdrowej rozkoszy” 

            Radosław Szagdaj – godło „Hrabaczek”, Koszalin, za „Biuromotywę

Wyróżnienia (100 zł):

Emilia Jarecka – godło „Arrogante”, Łódź, za „Grzyby

Bartłomiej Sutuła – godło „Biteek”, Białystok, za „Wspomnienia męża pani ornitolog

Andrzej Klawitter – godło „Miszmasz 2107”, Szubin, za zestaw utworów

Sebastian Markiewicz – godło „Piszczek pokazuje jestem”, Warszawa za „Miting AU

Piotr Winczewski – godło „Winchester”,  Pabianice, za „Metoda na wnuczka

 

Ponadto jury postanowiło wyróżniające się utwory opublikować w „Almanachu pokonkursowym”.

Wyróżnienia w formie wydruku pracy w almanachu:

·         Bartłomiej Bill, Konin, godło: BeBe

·         Andrzej Lewko, Białystok, godło: Etażerka

·         Grażyna Antas, Gdynia, godło: Grant

·         Anna Karolewska, Szczecinek, godło: Maryna Feministka

·         Agnieszka Sawicz, Witkowo, godło: Naja

·         Marek Dudziński, Radom, godło:  Ptaszek niewiadomego sortu

·         Antoni Rzepczyński, Karpacz, godło: Tony Ares

·         Alina Tuchołka, Józefów, godło: Trajektoria

·         Wacław Płonka, Alwernia, godło: Śmieszko

·         Małgorzata Wójcik, Kraków, godło: Don Kichot

Gniewino, 14 listopada 2017 r.

 Podpisy członków jury:

 Protokół z posiedzenia Jury OKS 2017

Go to top