Sobota, 23 Marca 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Serdecznie zachęcamy dorosłych oraz młodzież z całej Polski do udziału w kolejnej, XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro". Nagody czekająTermin nadsyłania prac - do 17 maja, wyniki w 3. dekadzIe czerwca br.

Czytaj więcej: XVIII Konkurs

 

 

 

 

 

 

 

W załączniku pełen Regulamin Konkursu [KLIK]

Zachęcamy do udziału w nieco odmiennym, aczkolwiek dlatego interesującym konkursie na prezentację/film w języku kaszubskim

Czytaj więcej: Kaszëbsczé Karaoke - konkurs dla miłośników kaszubszczyzny:)W załączniku szczegółowy regulamin Konkursu oraz lista polecanych utworów.

Regulamin Konkursu [KLIK]

Serdecznie zapraszamy Panie i Panów w każdym wieku na seminarium edukacyjno-informacyjne o profilaktyce nowotworowej. Zadbajmy o siebie i zacznijmy od nadchodzącego Dnia Kobiet - 8 marca, sala kinowa w Centrum Kultury, godzina 12:30. 

Czytaj więcej: Idę, bo warto żyć! Pomyśl o sobie... -  spotkanie prozdrowotne

Jury wydało werdykt w XIV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym "O statuetkę Stolema". Zwycięzcą został pan Sebastian Markiewicz, godło "Szymek Pietruszka" za opowiadanie pt. "SEN". Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałych laureatów!. Poniżej protokół z posiedzenia jury konkursu. 

Czytaj więcej: XIV Konkurs

 

Czytaj więcej: XIV Konkurs "O Statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

13 listopada zapraszamy do Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie na spotkanie ze znaną i popularną pisarką literatury o tematyce arabskiej. Takiej okazji nie mozna przegapić! W najbliższy wtorek zapraszamy o godzinie 18-tej do sali A8 na parterze (przy bibliotece) wszystlich miłośników "arabskiej" literatury!

Czytaj więcej: Nie przegap! Spotkanie z pisarką Tanyą Valko!

Czytaj więcej: XIV edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Już po raz 14. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2018 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest tradycyjnie podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

 

Regulamin Konkursu

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Oświatowe rozpoczyna realizację projektu Muzyka jest w nas, który otrzymał dofinasowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA BLISKA 2018. 

Czytaj więcej: Muzyka jest w nas - projekt Towarzystwa Oświatowego

 

 

Czytaj więcej: Muzyka jest w nas - projekt Towarzystwa Oświatowego

Czytaj więcej:

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania II wystawy prezentującej udział gimnazjalistów z Kostkowa w realizacji projektu "School companies" w ramach programu Erasmus+.

Czytaj więcej: "School companies" - II wystawa projektu gimnazjalistów z Kostkowa

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie☺

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

Zapraszamy do poznawania Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych i jego obiektów w niecodzienny sposób, aby odkryć i poznać nieznane miejsca oraz dawne wydarzenia. 

Zwiedzanie wybranych miejsc na szlaku będzie się odbywać w formie spaceru z bezpłatnym przewodnikiem.

Czytaj więcej: Militariada 2018 - Spacerem przez historię

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Militariada 2018 - Spacerem przez historię

Czytaj więcej: Konkurs literacki „40 Pokoleń”

 

 

 

 

 

 

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Czytaj więcej: Konkurs literacki „40 Pokoleń”

Czytaj więcej: Kojący szum fal - wernisaż wystawy p. Danuty GacekW środę 11 kwietnia o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury wszystkich miłośników malarstwa na wernisaż wystawy obrazów pani Danuty Gacek.

Czytaj więcej: Kojący szum fal - wernisaż wystawy p. Danuty Gacek

Czytaj więcej: XVII Konkurs

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej, XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro".

Czytaj więcej: XVII Konkurs "Gniewińskie Pióro"

Czytaj więcej: Zagłosuj na helski pomnik przyrody!

 

W konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2018 o koronę ubiega się helski pomnik przyrody, topola Helena.
Jako jedyna reprezentuje Polskę w tym konkursie. Wygrana w konkursie na Drzewo Roku 2017 w Polsce dała możliwość o ubieganie się o tytuł Europejskiego Drzewa Roku.Głosowanie odbywa się internetowo przez stronę www.treeoftheyear.org

Czytaj więcej: Zagłosuj na helski pomnik przyrody!

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

Czytaj więcej: Konkurs

Czytaj więcej: Konkurs "O statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

Od 21. do 25. września 2017 r. studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Towarzystwie Oświatowym w Gniewinie przebywali na wycieczce edukacyjnej w Czechach. Odwiedzili Dolinę Kłodzką, Pragę, a przede wszystkim Dukovany.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu PGE EJ1 sp. z o.o. projektu w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych pn. „Organizacja wyjazdu edukacyjnego dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie”.

20045431 638x

 

Czytaj więcej: Słuchacze UTW w Gniewinie w Elektrowni Jądrowej Dukovany

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania wystawy prezentującej  udzial gimnazjalistów z Kostkowa w projekcie "School companies" w ramach programu Erasmus+ .

Czytaj więcej:

Czytaj więcej: "School companies" - wystawa projektu gimnazjalistów z Kostkowa

Za nami cykl spotkań z pisarzami zorganizowany dla czytelników Biblioteki w Gniewinie. Rozpoczęła  go 24 kwietnia p. Małgorzata Sokołowska, znana gdyńska publicystka, która przybliżyła wszystkim zainteresowanym mniej znaną część historii miasta Gdynia, szczególnie kaszubskich kobiet, które miały swój niebagatelny udział w jej przebiegu.

Czytaj więcej: Pisarskie fascynacje w Gniewinie - wiosna 2017

 

 

Czytaj więcej: Pisarskie fascynacje w Gniewinie - wiosna 2017

Go to top