Piątek, 18 Stycznia 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Jury wydało werdykt w XIV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym "O statuetkę Stolema". Zwycięzcą został pan Sebastian Markiewicz, godło "Szymek Pietruszka" za opowiadanie pt. "SEN". Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałych laureatów!. Poniżej protokół z posiedzenia jury konkursu. 

Czytaj więcej: XIV Konkurs

 

Czytaj więcej: XIV Konkurs "O Statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

13 listopada zapraszamy do Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie na spotkanie ze znaną i popularną pisarką literatury o tematyce arabskiej. Takiej okazji nie mozna przegapić! W najbliższy wtorek zapraszamy o godzinie 18-tej do sali A8 na parterze (przy bibliotece) wszystlich miłośników "arabskiej" literatury!

Czytaj więcej: Nie przegap! Spotkanie z pisarką Tanyą Valko!

Czytaj więcej: XIV edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Już po raz 14. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2018 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest tradycyjnie podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

 

Regulamin Konkursu

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Oświatowe rozpoczyna realizację projektu Muzyka jest w nas, który otrzymał dofinasowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA BLISKA 2018. 

Czytaj więcej: Muzyka jest w nas - projekt Towarzystwa Oświatowego

 

 

Czytaj więcej: Muzyka jest w nas - projekt Towarzystwa Oświatowego

Czytaj więcej:

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania II wystawy prezentującej udział gimnazjalistów z Kostkowa w realizacji projektu "School companies" w ramach programu Erasmus+.

Czytaj więcej: "School companies" - II wystawa projektu gimnazjalistów z Kostkowa

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie☺

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVII edycji Konkursu

Zapraszamy do poznawania Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych i jego obiektów w niecodzienny sposób, aby odkryć i poznać nieznane miejsca oraz dawne wydarzenia. 

Zwiedzanie wybranych miejsc na szlaku będzie się odbywać w formie spaceru z bezpłatnym przewodnikiem.

Czytaj więcej: Militariada 2018 - Spacerem przez historię

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Militariada 2018 - Spacerem przez historię

Czytaj więcej: Konkurs literacki „40 Pokoleń”

 

 

 

 

 

 

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Czytaj więcej: Konkurs literacki „40 Pokoleń”

Czytaj więcej: Kojący szum fal - wernisaż wystawy p. Danuty GacekW środę 11 kwietnia o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury wszystkich miłośników malarstwa na wernisaż wystawy obrazów pani Danuty Gacek.

Czytaj więcej: Kojący szum fal - wernisaż wystawy p. Danuty Gacek

Czytaj więcej: XVII Konkurs

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej, XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro".

Czytaj więcej: XVII Konkurs "Gniewińskie Pióro"

Czytaj więcej: Zagłosuj na helski pomnik przyrody!

 

W konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2018 o koronę ubiega się helski pomnik przyrody, topola Helena.
Jako jedyna reprezentuje Polskę w tym konkursie. Wygrana w konkursie na Drzewo Roku 2017 w Polsce dała możliwość o ubieganie się o tytuł Europejskiego Drzewa Roku.Głosowanie odbywa się internetowo przez stronę www.treeoftheyear.org

Czytaj więcej: Zagłosuj na helski pomnik przyrody!

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

Czytaj więcej: Konkurs

Czytaj więcej: Konkurs "O statuetkę Stolema" rozstrzygnięty!

Od 21. do 25. września 2017 r. studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Towarzystwie Oświatowym w Gniewinie przebywali na wycieczce edukacyjnej w Czechach. Odwiedzili Dolinę Kłodzką, Pragę, a przede wszystkim Dukovany.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu PGE EJ1 sp. z o.o. projektu w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych pn. „Organizacja wyjazdu edukacyjnego dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie”.

20045431 638x

 

Czytaj więcej: Słuchacze UTW w Gniewinie w Elektrowni Jądrowej Dukovany

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Czytaj więcej: XIII edycja Konkursu Satyrycznego o Statuetkę Stolema

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Gniewińskie Pióro - wyniki XVI Konkursu Literackiego

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania wystawy prezentującej  udzial gimnazjalistów z Kostkowa w projekcie "School companies" w ramach programu Erasmus+ .

Czytaj więcej:

Czytaj więcej: "School companies" - wystawa projektu gimnazjalistów z Kostkowa

Za nami cykl spotkań z pisarzami zorganizowany dla czytelników Biblioteki w Gniewinie. Rozpoczęła  go 24 kwietnia p. Małgorzata Sokołowska, znana gdyńska publicystka, która przybliżyła wszystkim zainteresowanym mniej znaną część historii miasta Gdynia, szczególnie kaszubskich kobiet, które miały swój niebagatelny udział w jej przebiegu.

Czytaj więcej: Pisarskie fascynacje w Gniewinie - wiosna 2017

 

 

Czytaj więcej: Pisarskie fascynacje w Gniewinie - wiosna 2017

Zapraszamy na spotkanie z pisarką, która "nie potrafi pisać bez muzyki; lubi, gdy książka boli, a czytelnik po jej przeczytaniu analizuje wszystko od początku i zastanawia się „co by było gdyby”". Pisze dla młodych, o młodych i nie unika trudnych i brutalnych  tematów. Autorka akcji dla zwierząt w schroniskach #karmazamiastkwiatka. Agnieszka Lingas-Łoniewska spotka się z czytelnikami w sali kinowej w Gniewinie w najbliższy wtorek 9 maja, o godzinie 15:45. Zapraszamy tych, co czytali jej książki i tych, którzy chcą spróbować jej pisarstwa. 

 Czytaj więcej: Dla młodych i o młodych  - spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską.

We wtorek 25 kwietnia o godzinie 16:00 w sali kinowej będziemy gościć znany polskim czytelnikom duet pisarski - Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego, autorów takich bestsellerów jak "Autorka", "Historia atramentem spisana" czy "Pokój dla artysty". Zapraszamy nie tylko tych, którzy czytali te tytuły, ale i tych, którzy chcieliby poznać pisarzy i przekonac się czy chcą sięgnąć po ich twórczość, nie tylko tę pisaną w tandemie. 

Czytaj więcej: Znany czytelnikom tandem pisarski już we wtorek w Gniewinie!

Już w poniedziałek 24 kwietnia  o godzinie 16:30 zapraszamy do sali kinowej w Centrum Kultury na spotkanie z ciekawą literatką piszącą nie tylko o Gdyni i kobietach z tego miasta. Wstęp oczywiście wolny! ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: Spotkanie z gdyńską literatką - Marią Sokołowską

 

Go to top