Friday, 18 January 2019

Current weather in Gniewino:

Mostly Cloudy

4°C

Mostly Cloudy

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  

3 maja br. o godzinie 11:30 uroczysta Msza Święta w Kościele w Gniewinie rozpoczęła w naszej gminie obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Strażaka. Po mszy parada uczestników oraz gości, na czele z Gminną Orkiestrą Dętą, przemaszerowała do Sali Widowiskowo-Kinowej w Gniewinie.

Publiczności i gościom zaprezentowano referat na temat historii Konstytucji 3 Maja, a także na temat Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz historii powstania Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce. Część oficjalną rozpoczęła oraz łącznik pomiędzy Ważną częścią programu było wręczenie wyróżnień i podziękowań dla OSP Opalino z okazji 75-lecia powstania, a także odznak dla strażaków za wieloletnią służbę. Miły element pierwszej części programu stanowił mini recital wokalny Emilki Warmińskiej.

W dalszej części programu na scenie zaprezentowali się goście z  zaprzyjaźnionego Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej  z pokazem filmu promocyjnego, recytacją poezji Pani Elżbiety Jach oraz mini koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Tomasza Juchniewicza, a także informacjami, które zaprezentowały Panie: Dyrektor Katarzyna Michnowska-Małek oraz Pani Beata Rybarczyk-Czajkowska z MCK. Ta część programu była równocześnie otwarciem wystawy fotograficzno-malarskiej „Uchwyć co piękne wokół nas” ze Skarżyska-Kamiennej, prezentującej prace Klubu Fotograficznego "Zoom" oraz obrazy olejne malarzy z tamtego regionu, którą będzie można podziwiać przez większą część maja w holu Centrum Kultury.

O godzinie 13:00 wokół Centrum Kultury rozpoczął się Festyn Rodzinny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska i pokazy rękodzieła artystycznego gości ze Skarżyska Kamiennej: koronkarstwa i makramy p. Aliny Krupy, wycinanki p. Lucyny Kozłowskiej oraz rzeźby p. Andrzeja Kozłowskiego, a także mini obóz zrobiony ze skór - Praosada Rydno, gdzie najmłodsi (i nie tylko) mogli posłuchać o życiu w epoce kamiennej, a także spróbować lepienia naczyń i ozdób z czerwonej.

Dmuchańce i inne atrakcje skradły dzieciom serca dając w zamian mnóstwo radości, aż do godziny 18-tej.

Poniżej link do strony MCK w Skarżysku - Kamiennej.

https://www.mck.skarzysko.pl/

Go to top