Piątek, 17 Listopada 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

IMG 20170126 133707

W rozegranym 26 stycznia 2017 r. ,,X Kaszubskim Turnieju Wiejskich Ośrodków Kultury - Szemud 2017’’ reprezentujący Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gniewinie okazali się najlepsi.

Zorganizowany po raz dziesiąty na zakończenie ferii zimowych w Gminnej Hali Sportowej  w Bojanie przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie, „Kaszubski Turniej Wiejskich Ośrodków Kultury” był doskonałą okazją do zabawy dla dzieci z gmin Wejherowo, Gniewino, Łęczyce i Szemud oraz z Gdyni. Dzieci w dziewięciu konkurencjach - siedmiu sportowych i sprawnościowych oraz dwóch artystycznych - walczyły o Puchar Wójta Gminy Szemud. Poszczególne konkurencje oceniało jury w składzie: Tomasz Stein – sędzia główny zawodów oraz Jan Hallmann i Karina Treder. Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie reprezentowała drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewinie występująca w składzie:

- Julia Behrendt

- Patryk Behrendt

- Maciej Szpara

- Tomasz Okuń

- Jakub Maszota

- Krzysztof Sałahub

- Oliwier Nastały

- Oskar Hefta

Opiekunem drużyny był Karol Behrendt.

Uczniowie z Gniewina zaliczyli bardzo dobry występ, wygrywając cztery konkurencje sprawnościowe i w klasyfikacji generalnej zajęli zaszczytne pierwsze miejsce!

Drugie miejsce zajęła drużyna z Łęczyc a trzecie drużyna z Gminy Wejherowo. Zwycięzcy otrzymali puchary, a zawodnicy nagrody rzeczowe.

Na zakończenie uczestnicy turnieju, kibice oraz goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Warto też dodać, iż przebieg imprezy na żywo relacjonował na antenie Radia Kaszёbё redaktor Marcin Szczepański.

(MOD)

Fot. CKSTiB

 

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Go to top