Piątek, 17 Listopada 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Ola3a

Mieszkająca w Kostkowie, niespełna 15-letnia Aleksandra Dominik, uczennica 2 klasy Gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie, podczas rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Młodzików Województwa Pomorskiego w LA wywalczyła złoty medal w biegu na 600 m. 

W sobotę 28 stycznia w Hali ARENA w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Młodzików Województwa Pomorskiego w Lekkoatletyce. Startowali w nich najlepsi młodzi lekkoatleci z Kadry Wojewódzkiej. Wśród nich była niespełna 15-letnia Aleksandra Dominik, uczennica 2 klasy Gimnazjum w SZS w Kostkowie, członkini kadry wojewódzkiej, reprezentująca w zawodach UKS Jedynka Reda, gdzie trenuje biegi pod okiem mieszkającej w Rybnie trenerki Ilony Myszk.

Ola  w rywalizacji z najlepszymi kadrowiczkami naszego województwa w biegach średnich w pięknym stylu wywalczyła I miejsce i została Mistrzynią Województwa w biegu na 600 m. Znakomicie  rozegrała bieg pod względem technicznym: na 200 metrów przed  metą wyszła na prowadzenie, utrzymała je i fantastycznym finiszem przekroczyła linię mety na pierwszym miejscu, uzyskując rezultat 1 min. 47,55 sek.  II miejsce zajęła Kamila Koszyk z KS SAMBOR Tczew, a III miejsce Natalia Młodak z RKS Rumia.

Ola Dominik, choć mieszka i uczy się w Kostkowie, trenuje lekkoatletykę, a konkretnie biegi średnie, w Uczniowskim Klubie Sportowym Jedynka Reda.

- Ja mieszkam w Rybnie – mówi trenerka Ilona Myszk – i stąd nasza znajomość z Olą, jednak  uczę wychowania fizycznego w Redzie w Zespole Szkół nr1 a będąc trenerem II klasy lekkoatletyki jednocześnie trenuję młodzież w klubie UKS Jedynka Reda. Znając zamiłowanie Oli do biegania zaprosiłam ją do przygody ze sportem w moim klubie. Po rozmowie z rodzicami, uzyskując ich akceptację, przystąpiłam wraz z Olą do rozwijania jej talentu i pasji. 

Do startu w zawodach przygotowywaliśmy się na obozie sportowym w Zawoi, w Beskidach. Choć Ola została powołana na obóz wojewódzkiej kadry młodzików w Muszynie,  jednak zdecydowała się pojechać z nami  na obóz klubowy. 

Ola, pomimo ostatnich problemów zdrowotnych, nie odpuszcza i ciężko pracuje na treningach. Jednak trzeba zaznaczyć, że z treningów czerpie  ogromną satysfakcję i przyjemność. Można ją zobaczyć na stadionie w Gniewinie, gdzie czasem  trenujemy na tym pięknym obiekcie. Wcześniej jej największym sukcesem było zdobycie 3 miejsca w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi w 2015 r., również w biegu na 600 m – kończy swą wypowiedź trenerka Oli.

Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach, w dobie komputerów i innych pokus, ciężko zachęcić młodzież do uprawiania sportu, a szczególnie sportów indywidualnych, do których należy lekkoatletyka. Chłopcy masowo garną się do piłki nożnej, jest to sport drużynowy, gdzie na sukces pracuje cała drużyna. Zaś lekkoatletyka, nie bez przyczyny nazywana „królową sportu”, jest dyscypliną wymierną i każdy musi sam ciężko pracować  na swój sukces. Tym bardziej Oli Dominik i jej trenerce należą się nasze gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

(MOD)

gallery1 gallery1 gallery1  

Go to top