Piątek, 17 Listopada 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

2ognie2

W rozegranych po raz pierwszy Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Sportowych Dwóch Ogniach dziewczęta z SZS Kostkowo zajęły IV a ich koledzy V miejsce.

W piątek 13 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie po raz pierwszy w historii rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Dwóch Ogniach Usportowionych Dziewcząt i Chłopców, będące także eliminacjami do półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach m.in. wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie.

Drużyna dziewcząt w składzie: Daria Syn, Roksana Królikowska, Nikola Domarus, Wiktoria Pieniążk, Marlena Koeppen, Anna Makarewicz, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Holender, Zuzanna Kamińska i Nadia Bach, z dorobkiem 4 pkt. ostatecznie zajęła IV miejsce. Zwyciężyła drużyna SP nr 2 w Redzie.

Nieco więcej pecha mieli chłopcy SZS w Kostkowie, którzy zajęli V miejsce, choć z takim samym dorobkiem punktowym jak ich koleżanki. Tu najlepsza okazała się drużyna z SP nr w Redzie.

Chłopcy z Kostkowa wystąpili w składzie: Adrian Waraksa, Oliwier Szur, Radosław Selonka, Jakub Domarus, Patryk Sawicki, Filip Funk, Tomasz Drewa, Oskar Nalepa, Reniusz Domachowski.

Do zawodów przygotowywały uczniów nauczycielki WF: Izabela Gondek i Ewa Nowotarska.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

(MOD)

2ognie1

Fot. PZPOW

Go to top