Poniedziałek, 18 Września 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania wystawy prezentującej  udzial gimnazjalistów z Kostkowa w projekcie "School companies" w ramach programu Erasmus+ .

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

20 maja późnym wieczorem zakończył się IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy "Wieżowisko"

Czytaj więcej...

Za nami cykl spotkań z pisarzami zorganizowany dla czytelników Biblioteki w Gniewinie. Rozpoczęła  go 24 kwietnia p. Małgorzata Sokołowska, znana gdyńska publicystka, która przybliżyła wszystkim zainteresowanym mniej znaną część historii miasta Gdynia, szczególnie kaszubskich kobiet, które miały swój niebagatelny udział w jej przebiegu.

Czytaj więcej...

 

 

Czytaj więcej...

Już w najbliższy czwartek w sali CKSTiB Gniewino, rozpocznie się IX Otwarty Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko”, największy tego typu przedsięwzięcie w Polsce (50 spektakli). Przez trzy dni będzie można do woli chłonąć sztukę przedstawianą na deskach gniewińskiej sceny teatralnej. Szeroka tematyka, różnorodne formy teatralne, znakomita organizacja. Przyjdź - wstęp wolny!

Szcegółowy program niżej.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...

Program do pobrania

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

28 maja zapraszamy pasjonatów gier karcianych a w szczególności kaszubskiej „Baśki” na IV Turniej Master Kaszëbë, który odbędzie się w budynku CKSTiB Gniewino.

Czytaj więcej...

20 kwietnia 2017 r., na zaproszenie MCK w Skarżysko-Kamiennej, wyjechała z Gniewina delegacja, której przewodniczył Waldemar Szczypior, Dyrektor CKSTiB w Gniewinie

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

27 kwietnia w ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu, na scenie sali widowisko-kinowej im. Tadeusza Drozdy w Gniewinie wystąpiła Symfoniczna Orkiestra Estradowa Białoruskiego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. Poniżej można przeczytać krótką relację z rozmowy przeprowadzonej z pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu, doktorem Igorem Jankowskim.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie z pisarką, która "nie potrafi pisać bez muzyki; lubi, gdy książka boli, a czytelnik po jej przeczytaniu analizuje wszystko od początku i zastanawia się „co by było gdyby”". Pisze dla młodych, o młodych i nie unika trudnych i brutalnych  tematów. Autorka akcji dla zwierząt w schroniskach #karmazamiastkwiatka. Agnieszka Lingas-Łoniewska spotka się z czytelnikami w sali kinowej w Gniewinie w najbliższy wtorek 9 maja, o godzinie 15:45. Zapraszamy tych, co czytali jej książki i tych, którzy chcą spróbować jej pisarstwa. 

 Czytaj więcej...

Go to top