Piątek, 17 Listopada 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

24 czerwca w Lipuszu miał miejsce festiwal orkiestr dętych, gdzie Orkiestra Gminy Gniewino zdobyła Nagrodę Główną za przemarsz.

1 Lipusz 4. NFOD 24 czerwca 2017 Fot. R. Jachimowicz NCK 68

 

24 czerwca  w Lipuszu pod hasłem  Swoje Pokochajcie, Sąsiadów Poznawajcie, odbył się IV Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, w którym udział wzięły: Gminna Orkiestra Dęta Przy OSP Pinczyn, Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kujawia, Orkiestra Rybacka z Jastarni i Orkiestra Dęta Gminy Gniewino. W ramach Festiwalu odbył się widowiskowy przemarsz orkiestr dętych wraz z big bandami ulicami Lipusza od Urzędu Gminy do Nadleśnictwa Lipusz, Konkurs Przemarszu Paradnego, Uroczyste odegranie 5 Hymnów i Konkurs Estradowy.
Występy orkiestr oceniało jury w składzie: kmdr. por. w St. spocz. Ireneusz Stromski - przewodniczący, Wojciech Bednarek - nauczyciel  muzyki  w  Szkole  Muzycznej  i Ognisku Pracy  Pozaszkolnej  w  Starogardzie  Gdańskim,  kapelmistrz  kameralnej orkiestry dętej oraz kpt. Jarosław Rywalski - kapelmistrz Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Gniewińska Orkiestra, z przyczyn czasowych wzięła jedynie udział w Konkursie Przemarszu Paradnego, za który otrzymała nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł. Drugie miejsce i nagrodę wójta Gminy Gniewino zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Kujawia" a trzecie Harcerska Orkiestra  Dęta z Tczewa.

W konkursie Estradowym zwyciężyła Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa za co otrzymała statuetkę Złotego Floriana i nagrodę pieniężną w wysokości, 3,7 tys. zł. Drugą nagrodę i Srebrnego Floriana otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Kujawia" a trzecią i Brązowego Floriana Gminna Orkiestra Dęta z Żukowa.

W kategorii strażackich orkiestr dętych Srebrnego Floriana otrzymała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn.

- Gratulujemy wszystkim orkiestrom i dziękujemy serdecznie za wniesienie znaczącego dorobku w krzewieniu i podtrzymywaniu kultury muzycznej Pomorza i innych regionów Polski - m.in. napisali jurorzy w uzasadnieniu swego werdyktu. - Zachęcamy do ponownego spotkania za rok! Gorąco prosimy o zachowanie nadal wielkiego ducha w przedmiotowej sprawie!!!

Organizatorami Festiwalu był Nadbałtyckie Centrum Kultury i Gmina Lipusz a współorganizatorami Nadleśnictwo Lipusz, Gmina Gniewino i Gmina Zblewo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Mirosław Ebertowski - Wójt Gminy Lipusz, Artur Herold - Wójt Gminy Zblewo i Zbigniew Walczak - Wójt Gminy Gniewino.

(MOD)

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

Go to top