Wtorek, 17 Października 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Wenecja5

Gminna Orkiestra Dęta i Chór „Appassionato” z Gniewina wzięły udział w VIII „Venezia Music Festival”, który w dniach 25-27 maja 2017 r. odbył się we Włoszech.

W mającym charakter przeglądu „Venezia Music Festival” brało udział 12 zespołów - orkiestry i chóry z krajów europejskich - Estonii, Czech, Węgier, Finlandii, Szwajcarii i Austrii. Polskę, po przeprowadzonych na początku roku krajowych eliminacjach, reprezentowały dwa zespoły z gminy Gniewino - Gminna Orkiestra Dęta (dyrygent Waldemar Szczypior) i Chór „Appassionato” (dyrygent Joanna Kurek) oraz Chór „Primo” z Bydgoszczy (dyrygent Monika Wilkiewicz). 
Następnego dnia po przyjeździe zespoły odbyły próby w Centrum Kongresowym w Jesolo (miejscowość koło Wenecji), a zaraz potem muzycy wyjechali do Werony na zwiedzanie miasta. Po powrocie obie grupy brały udział w koncercie w Jesolo.

Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych odbyły się kolejne koncerty, tym razem w kościele Santa Maria della Pieta w Wenecji. Nie trzeba podkreślać, że sceneria obu koncertów sprzyjała wielkim emocjom.

Po prezentacji chóru i orkiestry przyszedł czas na zwiedzanie samej Wenecji, także przy akompaniamencie muzyki, gdyż tak orkiestra jak i chór, płynąc wodnymi tramwajami po kanałach Wenecji, koncertowały, co spotykało się z życzliwym przyjęciem mieszkańców.

- Dzięki hojności włodarzy Gminy Gniewino, Starostwa Powiatowego w Wejherowie i sponsorów: Firmy A & R  PHU Czech Rafał z Luzina, Audioline sp. z o.o., J. Formella i Ł. Kończak z Orla, Zakładu Transportu Usług Leśnych Ryszard Szulc z Dąbrówki, mogliśmy zwiedzić nie tylko Weronę i Wenecję, ale także w połowie drogi do domu cieszyć się polskimi górami, gdyż ostatnim etapem wyjazdu było odwiedzenie zaprzyjaźnionego Gliczarowa Górnego, skąd można było podziwiać całą panoramę Tatr – dziękuje Waldemar Szczypior. - Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość rozwoju i prezentacji naszej Gminy poza granicami kraju!

A my dziękujemy muzykom za wspaniałą prezentację Gminy Gniewino na międzynarodowej arenie!

(MOD)

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wenecja5

Go to top