Czwartek, 17 Sierpnia 2017

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

wiezowisko10

W VIII Otwartym Amatorskim Turnieju Teatralno – Kabaretowym „Wieżowisko” nagrodę GRAND PRIX otrzymała grupa „Słoneczni żeglarze” ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie za spektakl pt. „A niech to gęś kopnie”.

Aż 36 spektakli teatralno – kabaretowych przedstawiono w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie podczas trwającego w miniony piątek i sobotę VIII Otwartego Amatorskiego Turnieju Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”.

Jury w składzie: Urszula Kowalska-Suwińska, Jerzy Gorzko i Krzysztof Baliński, po naradzie postanowiło przyznać nagrodę GRAND PRIX  Grupie Teatralnej „Słoneczni Żeglarze” ze  Szkoły Podstawowej w Swarzewie pod kierunkiem  Katarzyny BiałkowskiejMarii Wolff za spektakl pt. „A niech to gęś kopnie”.

Ponadto przyznano 10 równorzędnych nagród grupom teatralnym za spektakle:

- „Krzywa bajka” – Grupa „Naniby” z Krokowskiego Centrum kultury pod kierunkiem Jolanty Jeka-Roeske

- „Diôbelszczé  zelëskò” - Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Januszka Korczaka w Żarnowcu pod kierunkiem Beaty Dettlaff

- „Nie ma tego złego” - Grupa „Walizeczka” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu pod kierunkiem Natalii Gajor

- „ Nienawidzę” - Kuba Mielewczyk  z I LO w Pucku

- „Warzywniak” - Grupa „Impuls” z Zespołu Szkół w Ryjewie pod kierunkiem Bernadety Łukaszewskiej

- „ Życie Jane” - Szkolny Teatr Eksperymentalny „Maska” z Zespołu Szkół w Darżlubiu pod kierunkiem Natalii Majkowskiej-Barbachowskiej

- „Betania” - Grupa „Mix Blue” z Parafii Wniebowzięcia NMP W Bolszewie pod opieką Marka Czoski

- „ Co za dramat” - Grupa Teatralnej „ INSIGNIS” z Gdyni pod kierunkiem Macieja Wiznera

- „Polska.  Biało - czerwoni” - NGTFP „3 Arts” z Gdańska pod kierunkiem  Romana Włodkowskiego

- „ Maks i Aldona” - „Teatr pod Wieżą” z Gniewina pod kierunkiem Wioletty Majer-Szreder

Przyznano też indywidualne nagrody za kreacje aktorskie. Otrzymali je:
- Amelia Banaszkiewicz – za rolę Gęsi w spektaklu „A niech to gęś kopnie” (Swarzewo)

- Mikołaj Obszyński – za rolę Kaszuba w spektaklu „A niech to gęś kopnie” (Swarzewo)

- Marcelina Majer – za rolę Aldony w spektaklu „Maks i Aldona” (Gniewino)

- Mariusz Królikowski – za rolę Maksa w spektaklu „Maks i Aldona” (Gniewino)

- Julia Stężewska – za monodram „Przeszłość  której…” (WCK Wejherowo)

Jury, podkreślając wysoki i wyrównany poziom turnieju, postanowiło dodatkowo wyróżnić aż 11 spektakli zaprezentowanych podczas „Wieżowiska”. Wyróżniono spektakle:

- „Na pełnym morzu” - Amatorski teatr „Groteska” z Darżlubia pod kierunkiem Natalii Majkowskiej –Barbachowskiej

- „Boję się” - Grupa „Waliza” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu pod kierunkiem Natalii Gajor

- „ Pod wpływem” - Grupy „Wieko od Trumny” z Pucka pod kierunkiem Kuby Mielewczyka

Mąż zmarł , ale już mu lepiej” - Grupa „ALEBABKI”  z UTW w Gnihttps://www.facebook.com/Gniewinodobremiejsce/?fref=tsewinie pod kierunkiem Bogumiły Hirt-Niedziela

- „Wszystko o kobietach” - Grupa „ 30+” z Domu Sołeckiego w Rybnie pod kierunkiem Wioletty Majer –Szreder

- „ Jest tylko jedna róża”  - Grupa „Junior” ze Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku          pod kierunkiem Irminy Gerszewskiej

- „Historia Marcina Kabata” - Grupa „JBT Junior” z Samorządowej Szkoły Podstawowej  w Bolszewie pod kierunkiem  Marka Czoski

- „ Moje paranoje”  - Wiktoria Gwoźdź z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie pod kierunkiem Mai Falkiewicz

- „Bajka dla niegrzecznych dzieci” - Kabaret „Leśni Skauci” z Zespołu Szkół w Leśnicach pod kierunkiem Jarosława Greszty

 

Zdjęcia na facebooku : https://www.facebook.com/Gniewinodobremiejsce/?fref=ts

Go to top