Czwartek, 18 Kwietnia 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

            Chór Appassionato z dyrygentem Joanną Kurek na czele, ciężko pracując rozsławia Gminę Gniewino w różnych częściach Polski. Październik obfitował w dwa kolejne osiągnięcia, mianowicie Brązowy Dyplom w VIII edycji Ogólopolskiego Konkursu "Ars Liturgica" w Gnieźnie oraz Złote Pasmo w Ogólnopolskim Turnieju Chórów w Chełmnie.

            W dniach 19-20 października 2018 roku odbył się konkurs w Gnieźnie. Chór Appassionato zakwalifikował się do przesłuchań i z wynikiem 79 punktów zdobył Brązowy Dyplom. Przybyłe z całej Polski chóry i zespoły wokalne prezentowały niezwykle wysoki poziom artystyczny.

            Nasz chór, nie próżnując pracował dalej, by już tydzień później, tj. 27 października 2018 roku zdobyć Złote Pasmo! To było wyjątkowe święto muzyki chóralnej. W Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni pod patronatem Burmistrza Miasta Chełmna. Celem konkursu była popularyzacja idei śpiewu chóralnego, konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego, doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów oraz łączenie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym. Corocznie organizowany w Chełmnie konkurs jest wspaniałą szansą dla artystów na pochwalenie się swoimi muzycznymi talentami, pasjami i kreatywnością oraz na bycie ocenianym przez profesjonalnych jurorów.

Tak też było w przypadku Chóru Appassionato z Gniewina.

„Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie oraz życzliwość i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w nasze szeregi. Bycie w chórze to nie tylko wyjazdy w ciekawe miejsca, konkursy i turnieje obfitujące w emocje, ale też próby w cudownej atmosferze, umożliwiające rozwój muzykalności. Serdecznie zapraszamy!” - członkowie chóru.

132

Go to top