Środa, 17 Stycznia 2018

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Konkurs na pierogi 2018

12 stycznia 2018 r, w Domu Sołeckim w Perlinie, odbył się bardzo smaczny konkurs pt. "Pomysł na Pierogi".

Czytaj więcej...

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

konkurs satyryczny

Czytaj więcej...

Od 21. do 25. września 2017 r. studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Towarzystwie Oświatowym w Gniewinie przebywali na wycieczce edukacyjnej w Czechach. Odwiedzili Dolinę Kłodzką, Pragę, a przede wszystkim Dukovany.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu PGE EJ1 sp. z o.o. projektu w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych pn. „Organizacja wyjazdu edukacyjnego dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie”.

20045431 638x

 

Czytaj więcej...

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

konkurs satyryczny

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

pióro

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Samorządowe Gimnazjum w Kostkowie wraz z Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteką w Gniewinie zapraszają do oglądania wystawy prezentującej  udzial gimnazjalistów z Kostkowa w projekcie "School companies" w ramach programu Erasmus+ .

Logo Erasmus

Czytaj więcej...

Fianł 7

20 maja późnym wieczorem zakończył się IX Otwarty Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy "Wieżowisko"

Czytaj więcej...

Za nami cykl spotkań z pisarzami zorganizowany dla czytelników Biblioteki w Gniewinie. Rozpoczęła  go 24 kwietnia p. Małgorzata Sokołowska, znana gdyńska publicystka, która przybliżyła wszystkim zainteresowanym mniej znaną część historii miasta Gdynia, szczególnie kaszubskich kobiet, które miały swój niebagatelny udział w jej przebiegu.

pisarze wiosna 2017

 

 

Czytaj więcej...

Już w najbliższy czwartek w sali CKSTiB Gniewino, rozpocznie się IX Otwarty Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko”, największy tego typu przedsięwzięcie w Polsce (50 spektakli). Przez trzy dni będzie można do woli chłonąć sztukę przedstawianą na deskach gniewińskiej sceny teatralnej. Szeroka tematyka, różnorodne formy teatralne, znakomita organizacja. Przyjdź - wstęp wolny!

Szcegółowy program niżej.

Zaproszenie dla mediów

1int

 

2int

Program do pobrania

 

 

 

 

 

 

 

 

Baszka Mester 2017int

28 maja zapraszamy pasjonatów gier karcianych a w szczególności kaszubskiej „Baśki” na IV Turniej Master Kaszëbë, który odbędzie się w budynku CKSTiB Gniewino.

Go to top