Wtorek, 19 Lutego 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Czas szybko leci, bo za nami już połowa zimowych ferii. W niedzielę na hali sportowo – widowiskowej CKSTiB zorganizowało imprezę pt. „ ZIMOWE PODWÓRKO”, na której bawiło się ok 400 dzieci. Ci którzy postanowili spędzić to popołudnie na hali nie żałowali. Udostępniono bowiem ściankę wspinaczkową – to dla odważnych - zaś dla młodszych był suchy basen z piłeczkami i oczywiście dmuchaniec . Jednak największym powodzeniem cieszyła…. krowa do dojenia. Te dzieci które zdecydowały się spróbować - a było ich wiele …. dostały specjalny „Certyfikat Mistrza w dojeniu na czas”. Natomiast ci , którzy lubią wszelkiego rodzaju zabawy z piłką , mogli zagrać w nogę , siatkę lub kosza. W tym miejscu organizator składa ogromne podziękowania dla OSP Opalino za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

IMG 6008

 

 

Przykładem tego , że bowling może pochłonąć do reszty był ostatni turniej , który odbywał się w ramach tegorocznych Zimowych Ferii 2019 organizowanych przez CKSTiB. Przez cały tydzień 34 młodych ludzi pojawiało się codziennie, aby uczestniczyć w zawodach. Finałowa walka była niezwykle zacięta i wyrównana , zwłaszcza w najmłodszej kategorii – 7 do 7 , 14 do 14 i dopiero ostatnia dogrywka wyłoniła zwycięzców !!!

A oto końcowe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych :

Kat. wiekowa 6-8 lat

I m-ce -   Anastazja Lademann

II m-ce – Filip Cymerman

III m-ce  -  Przemysław Mróz

Kat. wiekowa 9-11 lat

I m-ce – Bartosz Drzeżdżon

II m-ce  - Michał Napieraj

III m-ce -  Konrad Weltrowski

Kat. wiekowa 12-14 lat

I m-ce  -  Dawid Browarczyk

II m-ce  -  Kuba Sałachub

III m-ce  -  Agata Hirsz

DSC 3606

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z planem tegorocznych ferii zimowych - w Domach Sołeckich na terenie Gminy Gniewino oraz w Centrum Kultury w Gniewinie :)

PLAN FERII DO POBRANIA

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

W sobotę w Centrum Kultury w Gniewinie odbył się „Noworoczny Koncert Charytatywny”, tym razem zbieraliśmy na protezy nóg, dla jednego z mieszkańców Gminy Gniewino. Organizatorem Koncertu było Towarzystwo Oświatowe i CKSTiB . Prezes Towarzystwa Waldemar Szczypior przywitał gości i zgromadzoną publiczność , podkreślając , że tego typu inicjatywy nie byłyby możliwe bez wsparcia władz Gminy. W koncercie wzięli udział m.in. nowo powstała formacja bębniarzy Drums Band oraz Młodzieżowa Orkiestra – która co prawda jest jednostką samodzielną , ale stanowi naturalne zaplecze gniewińskiej Orkiestry Dętej, która zresztą wystąpiła tuż po niej. Na scenie pojawiły się także młode, ale bardzo zdolne pianistki - Zuzia i Zosia wraz z rewelacyjnym siedmiolatkiem Szymonem. Dużo emocji wzbudził występ gitarzystek Niny i Kasi , które co prawda ćwiczą dopiero od pól roku , ale wykonały niemal perfekcyjnie kolędy. Nadolanie to istniejący już od 15 lat zespół folklorystyczny , który przedstawił widzom przepiękne kaszubskie kolędy , a po nich na scenie pojawili się Gosia i Paweł z repertuarem standardów muzyki współczesnej w tym min: „Wehikułu czasu” Dżemu. Emilka Warmińska – przepiękny głos, którym zachwyca od lat. Jest laureatką wielu konkursów, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia . Emilka i tym razem nie zwiodła dając popis swoich umiejętności.

Koncert Noworoczny zakończył Chór Appassionatto, przypomnijmy,ubiegłoroczny laureat Złotego Pasma – najwyższej nagrody jaką mogą poszczycić się chóry. Chór wykonał kilka kolęd , które zachwyciły zebraną publiczność. Warte przypomnienia jest to, że wszyscy wykonawcy – tak zespoły jak indywidualni wykonawcy, na co dzień ćwiczą właśnie Centrum Kultury.

m_gallery

49343331 2244537635603264 1888780798346133504 n

Stowarzyszenie Towarzystwo Oświatowe, serdecznie zaprasza i zachęca do udziału w Noworocznym Koncercie Charytatywnym. Pokażmy, nasze ogromne serca.

powiedział kiedyś – „gdy ktoś do ciebie przyjdzie i poprosi o pomoc, czyń tak, jakby żadnego Boga nie było i jakby na całym świecie była tylko jedna istota, która może mu pomóc, mianowicie ty sam”. H. Krall

PLAKAT

48388766 2222843397772688 4752543413679685632 n31 grudnia, o godzinie 23:59 wyjdźmy z lampkami szampana, unieśmy je w górę i wspólnie przywitajmy Nowy Rok 2019!! Rozświetlimy Gniewino pokazem fajerwerków!

Aż cztery dni trwały Dni Kultury Gminy Gniewino. Rozpoczęły je występy młodych pianistek Zuzi Kużdżał i Zosi Kamińskiej, które na co dzień ćwiczą w CKSTiB pod okiem Iwony Filant-Melańczuk. Po dawce kolęd - na scenie pojawili się aktorzy z Mikołajkowym spektaklem    „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” . Zaś po spektaklu czekał na dzieci Mikołaj ze słodyczami. Drugi dzień rozpoczął się prezentacjami grup z Samorządowego Zespołu Szkół z Gniewina oraz Samorządowego Zespołu Szkół z Gniewina. Były występy chórów, inscenizacje, tańce i przedstawienia. Zaś popołudniu nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Kultury , którego dokonali Sekretarz Gminy Mikołaj Orzeł i dyr. CKSTiB Waldemar Szczypior, który podziękował władzom Gminy i Radzie, za wsparcie jakie udziela gminnej kulturze, „ Jesteśmy na siódmym miejscu w Polsce jeżeli chodzi o łożenie na kulturę i za to Wam dziękujemy”. Potem na scenie pojawiły się grupy taneczne : Videoklip – Julii Świątek, UKS Gniewuś – Robert Chichłowski, Eksplozja Aleksandry Maluga, Perełki z UTW pod wodzą Doroty Więckowskiej oraz Hip-hop i Miks Dance. Po wspaniałej dawce tańca zaprezentowały się sołectwa w Konkursie Grup Odnowy Wsi, które w tym roku odbyły się pod hasłem” 15 lat, a dziś – sukcesy i osiągnięcia mojego sołectwa”. Tym razem jury przyznało wszystkim jednakowe nagrody. Rozstrzygnięto konkurs na najbardziej zadbaną posesję (wyniki na naszych stronach). Wspólne Dobro „ Talenty Gminy Gniewino” – to hasło świadczy o tym że scenę zajęła Prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Gminy Gniewino – Mariola Nawrocka, kapituła uznała ,że tegoroczna nagroda należy się Emilii Warmińskiej , która zachwyca swoim głosem nie tylko gniewińską publiczność. Od czternastu lat organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „ O STATUETKĘ STOLEMA”. Jury w składzie: Mirosław Odyniecki – Przewodniczący , Wioletta Majer-Szreder i Tomasz Fopke – członkowie - w tym roku postanowiło: że I-nagrodę i statuetkę Stolema otrzyma w tym roku Sebastian Markiewicz z Lublina, II- nagrodę Marek Kwiatkowski z Legnicy, III- Witold Słabuszewski z Warszawy. Na konkurs wpłynęło 128 prac!!! W tym roku kapituła postanowiła przyznać Stolema Kultury Chórowi Appasstionato, który został uznany jako jeden z najlepszych w Polsce – gratulujemy. Sobota zaczęła się od występu Teatru „Pod Wieżą” spektaklem pt. „Piaskownica”. Wieczór zakończyła Gala Satyry i występ Kabaretu Czwarta Fala. W niedzielę Zespół Teatralny „Niepospolite Ruszenie” z Tuchlina wystawił przedstawienie ks. Dunajskiego „Odlotowo”. Przez te cztery dni widzom i aktorom towarzyszyły panie z KGW z Nadola, Kostkowa i Perlina. Nie byłoby tak bogatego programu gdyby nie Sponsor Główny PGE Energia Odnawialna.IMG 5803

Beznazwy-1

plakacisko małe

Jury wydało werdykt w XIV Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym "O statuetkę Stolema". Zwycięzcą został pan Sebastian Markiewicz, godło "Szymek Pietruszka" za opowiadanie pt. "SEN". Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy oraz pozostałych laureatów!. Poniżej protokół z posiedzenia jury konkursu. 

konkurs satyryczny

 

Czytaj więcej...

Go to top