Piątek, 23 Marca 2018

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

pióro

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej, XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro".

Czytaj więcej...

Kiermasz Wielkanocny Plakat 2018

Jak co roku, 20 marca w Centrum Kultury Gminy Gniewino zorganizowany zostanie Kiermasz Wielkanocny, podczas którego przeprowadzony zostanie konkurs wielkanocnych palm, mający w Gminie Gniewino długą tradycję. Kiermasz uświetni trio artystyczne z projektem „Piaf po polsku”. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze przeboje znanej francuskiej piosenkarki Edith Piaf w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego, w interpretacji Doroty Lulki, aktorki znanej ze spektaklu „Piaf”.

Skład zespołu:

Dorota Lulka – śpiew

Paweł Nowak – akordeon

Maciej Sadowski - kontrabas

Obejrzeć też będzie można egzemplarze starych akordeonów z kolekcji Pana Pawła Nowaka.

Zapraszamy!

Kiermasz Piaf po polsku 2018

Ferie Zimowe 2018

Ferie zimowe już za nami. Jest okazja, aby je podsumować, tym bardziej że tegoroczne ferie były nadzwyczaj długie.

Czytaj więcej...

Helena - cover fb

 

W konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2018 o koronę ubiega się helski pomnik przyrody, topola Helena.
Jako jedyna reprezentuje Polskę w tym konkursie. Wygrana w konkursie na Drzewo Roku 2017 w Polsce dała możliwość o ubieganie się o tytuł Europejskiego Drzewa Roku.Głosowanie odbywa się internetowo przez stronę www.treeoftheyear.org

Czytaj więcej...

Turniej KGW 2018

Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 20 stycznia, Gniewino było gospodarzem XIX Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej...

Konkurs na pierogi 2018

12 stycznia 2018 r, w Domu Sołeckim w Perlinie, odbył się bardzo smaczny konkurs pt. "Pomysł na Pierogi".

Czytaj więcej...

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O statuetkę Stolema" została rozstrzygnięta! Nagrodę główną oraz statuetkę Stolema zdobył w tym roku Pan Tadeusz Charmuszko z Suwałk. Gratulacje

konkurs satyryczny

Czytaj więcej...

Od 21. do 25. września 2017 r. studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Towarzystwie Oświatowym w Gniewinie przebywali na wycieczce edukacyjnej w Czechach. Odwiedzili Dolinę Kłodzką, Pragę, a przede wszystkim Dukovany.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu PGE EJ1 sp. z o.o. projektu w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych pn. „Organizacja wyjazdu edukacyjnego dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewinie”.

20045431 638x

 

Czytaj więcej...

Już po raz 13. serdecznie zapraszamy twórców krótkich utworów satyrycznych wszelkiego rodzaju do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "O Statuetkę Stolema". Termin nadsyłania prac - do 20 października 2017 r., natomiast rozdanie nagród na Gali Satyry planowane jest podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, tj. na przełomie listopada i grudnia. Zapraszamy!

konkurs satyryczny

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Konkursie

pióro

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Go to top