Poniedziałek, 18 Czerwca 2018

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

W Sali kinowej CKSTiB odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2017/18 UTW. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Dziekan  dr Beata Dudzińska-Huczuk i Kanclerz - mgr Rafał Gierszewski z Kaszubsko- Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie. Przybyłych gości przywitał dyr. CKSTiB , a zarazem Prezes Towarzystwa Oświatowego Waldemar Szczypior i Hanna Grzybowska . Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu Perełki działającym przy UTW. Następnie podsumowano miniony rok akademicki i wręczono dyplomy ukończenia tej szacownej uczelni, którego dokonała Pani Dziekan dr Beata Dudzińska-Huczuk.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym planem wakacji letnich w Gniewinie.

Atrakcji nie zabraknie ;)

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Zapraszamy do poznawania Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych i jego obiektów w niecodzienny sposób, aby odkryć i poznać nieznane miejsca oraz dawne wydarzenia. 

Zwiedzanie wybranych miejsc na szlaku będzie się odbywać w formie spaceru z bezpłatnym przewodnikiem.

Grafika 715x350

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    
02.06.2018r. - XXXI Biegi STOLEMÓW 

Ponad 260 dzieci i młodzieży i 160 dorosłych zawodników wzięło udział w zakończonych w sobotę BIEGU STOLEMÓW w ramach corocznej akcji „Kaszuby Biegają”. Zawodników podzielono według grup wiekowych i dystansów. Jak co roku biegi rozpoczęli najmłodsi w ramach zawodów „Małe Kaszuby Biegają” Na początek, na 400 m. trasę – czyli jedno okrążenie Stadionu – wyruszyła grupa najmłodszych dziewcząt i chłopców , po nich wystartowali już nieco starsi na dystansie 800 , a potem 1200 m. Po zakończeniu biegów , dyr. CKSTiB Waldemar Szczypior wręczył najlepszym medale i nagrody. Główny bieg dorosłych na 6 km był jak zawsze był ozdobą zawodów. Mimo piekielnego upału zawodnicy pokonali ten dystans w rewelacyjnym czasie. W między czasie - czekając na zawodników ,którzy wyruszyli na trasę, odbył się bieg maluchów na dystansie 100 metrów. Maluchy w wieku od 2 do 5 lat nie szczędziły sił i na mecie pojawiły się w komplecie. I dla nich nie zabrakło nagród. Natomiast dla dzieci - w Sali Kinowej CKSTiB – aktorzy z Teatru Czwarte Miasto przedstawili spektakl „Opowiedział dzięcioł sowie”, zaś wokół boiska rozlokowały się dmuchańce, kuchnia polowa i namiot ze smakołykami przygotowanymi przez KGW z Rybna. Organizatorem zawodów była Gmina Gniewino i Stowarzyszenie Kaszuby Biegają. Biegi STOLEMÓW zostały sfinansowane ze środków Gminy Gniewino i Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Pełny wykaz wyników opublikowany został na stronie internetowej KASZUBY BIEGAJĄ

 

30.05.2018r. - Spartakiada Rodzinna z okazji „Dnia Dziecka” 

Gmina Gniewino przygotowała dla wszystkich dzieci Spartakiadę Rodzinną , w której uczestniczyli uczniowie gminnych szkół i ich rodzice. Dla wszystkich przygotowano zawody sportowo- rekreacyjne . Każdy kto chciał mógł zmierzyć się np. w slalomie w workach czy prowadzeniu piłki pomiędzy pachołkami. Dla uczestników przygotowane były napoje i słodycze oraz losy, zaś główną nagrodą był rower. Za udział w zawodach dla wszystkich uczestników były przygotowane nagrody. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatną strefę zabaw i dmuchańce. Panie z KGW z terenu gminy Gniewino przygotowały pyszne ciasta i napoje. Mimo potwornego gorąca dzieci i młodzież bawiły się znakomicie.

https://www.facebook.com/Gniewinodobremiejsce/

 

Obchody 10 lecia polityki senioralnej w Gminie Gniewino.

Minęło  już 10 lat  od momentu kiedy to władze naszej Gmina postanowiły  roztoczy nad seniorami specjaną opiekę , organizując im czas w  postaci min.  warsztatów i UTW. Na uroczystość jubileuszową do  hali widowiskowo – sportowej przybyło ponad 300 seniorów , aby wspólnie świętować.  Wśród gości pojawili się : Marszałek Wojewódźtwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius i Wice Prezydent Skarżyska Kmiennej Krzysztof Myszka . Przybyłych powitali : Wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak i Przewodnicząca PZERiI . Wójt Zbigniew Walczak podziękował wszystkim tym , którzy przez te lata przyczynili się do sukcesu jakim jest rozwój „Polityki senioralnej” w naszej Gminie. A ponieważ uroczystości odbywały się w przeddzień Dnia Matki ,dzieci z grup tanecznych wręczył wszystkim mamom kwiaty. Następnie Orkiestra Dęta dała koncert przeplatany występami tanecznymi. Na scenie pojawiły się tancerki w wieku od lat trzech do ……85 . Rozpoczęły go „Perełki” z UTW  , a potem w kolejności pojawiły się tancerki z zespołów „Gwiazdki Junior”, „Gwiazdki”, „Gwiazdki Mini”, „Twister”, „Miks Dance” i „Videoklip”. Po  nich na scenie pojawił się znakomity satyryk Tadeusz Drozda , a po Droździe nowa formacja bębniarzy „Drum Band Gniewino”.  Spotkanie zakończyły kapela Kaszubska i saksofonista Andrzej KotłowskiIMG 5153

W związku z nadchodzącym Kaszubskim Przeglądem Orkiestr Dętych 2018, serdecznie zachęcamy do zapisów. Przedstawiamy regulamin oraz kartę zgłoszeń.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

CKSTiB w Gniewinie serdecznie zaprasza do udziału w imprezach sportowo – rekreacyjnych organizowanych na  Stadionie „Arena Mistrzów” w Gniewinie wchodzących w skład  Makroregionalnego Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018.

    Harmonogram:

 1. 30.05.2018r.  -  VI Spartakiada Rodzinna
 2. 02.06.2018r. – -  XXXI Biegi Stolemów
 3. Zapraszamy też na treningi prowadzone na boiskach sołeckich dokładne informacje w sekretariacie CKSTiB w Gniewinie u Pani Elżbiety Malec-Sączawa.

gallery1 gallery1   

plakat

 

 

 

 

 

 

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Czytaj więcej...

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  
Przez dwa dni na scenie CKSTiB zaprezentowało się 30 zespołów i grup teatralnych na X – jubileuszowym Ogólnopolskim Amatorskim Turnieju Teatralno- Kabaretowym „Wieżowisko”. Należało by w tym miejscu przypomnieć , że dziesięć lat temu Pani Wioletta Majer-Szreder wpadła na pomysł uruchomienia w Gniewinie tego typu przeglądu teatralnego. Na pierwsze „Wieżowisko” zgłosiło się dziewięciu uczestników. Pomysł jednak „chwycił” i z roku na rok przybywało uczestników, a Gniewiński turniej wpisał się na stałe do kalendarza znaczących imprez kulturalnych na Pomorzu. W tym roku poziom był był bardzo wysoki. Na scenie mieliśmy okazję obejrzeć utwory tak klasyczne , bajki , monodramy jak i ocierające się o surrealizm i fantazję. Jednym słowem mnogość tematów i form teatralnych sprawiła , że jury w składzie: Jerzy Gorzko – przewodniczący, Urszula Kowalska-Suwińska , Marzena Nieczuja-Urbańska i Krzysztof Czerny miało niełatwe zadanie. Po długich obradach jurorzy postanowili przyznać następujące nagrody:

KATEGORIA MONODRAM:

I MIEJSCE       – MONIKA PŁOMIN, WEJHEROWO, „A JA WCIĄŻ JESZCZE NIE WIEM”           

wyróżnienia:

 •           MARTA HEWELT, WEJHEROWO, „PRZEKLEŃSTWO MILLHAVEN”
 •           KLAUDIA TARNOWSKA, PUCK, „JESTEM KOBIETĄ”

KATEGORIA TEATR DZIECI:

 

I MIEJSCE Ex aequo - TEATRALNA SZÓSTKA, RUMIA, „BAJKA O NIEBIESKIM PTAKU”

I MIEJSCE Ex aequo - SŁONECZNI ŻEGLARZE, SWARZEWO, „O PRYSZCZYCERZU I  KRÓLEWNIE PIĘKNOTCE”

II MIEJSCE Ex aequo - AMATOR, GNIEWINO, „KRZYWA BAJKA”

II MIEJSCE Ex aequo  - WALIZECZKA, STARE POLE, „PRANIE”

III MIEJSCE Ex aequo  - MODRAKI,ŻARNOWIEC, „MIŁOŚĆ MUZYKĄ MALOWANA”

 

III MIEJSCE Ex aequo - NANIBY, KROKOWA, „JESZCZE TYLKO CHWILKA”

 

WYRÓŻNIENIA:

 •  JUNIOR, PUCK, „LOKOMOTYWA”
 • BAJKOMANIA, ORLE, „BAJKA O KRÓLEWNIE, PIEKARCZYKU I ...””

KATEGORIA teatr MŁODZIEŻ:

I Miejsce            - MASKA, DARŻLUBIE, „CYBERPRESTIŻ”

II Miejsce            - MIX BLUE, BOLSZEWO , „ŻABUSIA”

III Miejsce           - ANGELUS, GDYNIA, „PIEKŁO - NIEBO”,

wyróżnienia:

 •           TEATR POZYTYWNY, PUCK, „PROSTA OPOWIESĆ”

KATEGORIA teatr DOROŚLI:

I miejsce                           - TEATR POD WIEŻĄ, GNIEWINO, „PIASKOWNICA”

II Miejsce ex aequo        - TRANSPARENTNI, WARSZAWA, „WSZYSTKIE KOLORY EWELINY”

II Miejsce ex aequo         - WIEKO OD TRUMNY, PUCK, „SZCZĘŚLIWE WYDARZENIE”

III Miejsce                           - ZGREDY Z REDY, REDA, „WIECZÓR TRZECH KRÓLI”

KATEGORIA LEKKIE, ŁATWE I PRZYJEMNE - KABARETOWO

 

I miejsce                             - TEGO JESZCZE NIE GRALI, WEJHEROWO, „TO WSZYSTKO WINA KSIĘCIA”

II miejsce                            - ODDZIAŁ B, WEJHEROWO, „NUDY NA PUDY”

III miejsce                          - KONICZYNKA, REDA, „DAWNO, DAWNO...”

 

WYRÓŻNIENIE(STANDUP):

WIKTORIA PIOCH, GDYNIA, „NIENAWIDZĘ”

INDYWIDUALNE kreacje aktorskie:

 •                JULIA DZIĘGELEWSKA
 •                ŁUKASZ GRZYWACZ
 •                JULIA PAWELEC
 •                WOJCIECH STANISŁAWCZYK

GRAND PRIX:

PO GODZINACH Z TÓRJMIASTA   „KOLEJNE DNI ŻYCIA Z...”

   Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom uczestników tegorocznego Turnieju. Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak , który nawiązując do jubileuszu „Wieżowiska” podziękował pomysłodawcom za ich gigantyczną pracę przez te dziesięć lat. Kolejne „Wieżowisko już za rok.

gallery1    
Serdecznie zapraszamy 30 maja na Spartakiade Rodzinną z okazji Dnia Dziecka, oraz 2 czerwca na Bieg Stolemów oraz spektakl teatralny pt. "Opowiedział Dzięcioł Sowie..." Teatru Czwarte Miasto z Gdyni. Szczegóły na plakacie :)

Go to top