Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019

Aktualna pogoda w Gniewinie:

Duze zachmurzenie

4°C

Duze zachmurzenie

Wilgotnosc: 90%

Wiatr: 14.48 km/h

Jak co roku w styczniu, w Sali Widowiskowo - kinowej w centrum Kultury w Gniewinie, odbył się Turniej KGW Powiatu Wejherowskiego. W tym jubileuszowym – XX Turnieju wzięło udział pięć Kół :

Bolszewo, Brzeźno Lęborskie, Leśno, Rybno i Strzepcz. Otwierając Turniej Pani Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius powiedziała

„ Koła KGW to najlepszy przykład społecznego zaangażowania, tego bez patosu i bez bufonady, za to pełne radości , humoru i radości życia”.

Było aż pięć punktowanych przez jury konkurencji w których trzeba było wykazać się kulinariami, artystycznym zacięciem i humorem. Pierwsza to – potrawa ze śledzia, który jest produktem regionalnym Pomorza,druga – tablica nawiązująca do 100 lecia Niepodległości, trzecia – tomoda pt. "Otulona Kwiatami" - Panie  wystąpiły w strojach przygotowanych ze sztucznych kwiatów. Kolejną – czwartą konkurencją były wyborcze umiejętności pt. „Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło” podane w kabaretowym tonie, a ostatnią punktowaną konkurencją były piosenki poświęcone mamom. ”.

Jury nie miało łatwego zadania. Po ponad godzinnej naradzie zadecydowało, że tegoroczne Grand Prix należy się KGW ze Strzepcza!!!! Przewodniczący jury wice Starosta Jacek Thiel podkreślił, że decyzja zapadła jednogłośnie. KGW Strzepcz reprezentować będzie Powiat na Wojewódzim Turnieju KGW.

 DSC 2388

Go to top